بوتاکس کرج

بوتاکس کرج

بوتاکس کرج ، این روزها یکی از متداول‌ ترین عمل‌های زیبایی است و کسانی که دوست دارند از شرّ چین ‌و‌چروک ‌های خود راحت شوند، از تزریق بوتاکس کمک می‌گیرند.

 

 

 

BOTOX KARAJ

 

 

 

نام بوتاکس از واژه‌ی «بوتولوس» به معنای سوسیس گرفته شده است و نام تجاریِ ماده ‌ای است که به پوست تزریق می‌شود تا با جلوگیری از حرکت ماهیچه‌ها، مانعِ ایجاد یا افزایش چروک ‌ها شود.

همان ‌طور که گفته شد، بوتاکس از واژه‌ی «بوتولوس» به ‌معنای سوسیس گرفته شده است. احتمالا الان به این فکر می‌کنید که ریشه‌ ی این نام‌ گذاری چندان جالب نیست و حتی کمی عجیب به نظر می‌رسد.

علت این نام‌ گذاری این است که ماده‌ ای که برای این عمل استفاده می‌ شود، با سمی که در بعضی از تولیدات گوشتی ناسالم وجود دارد، در ارتباط است.

درهرحال، این ماده بسیار سمی است می‌تواند منجر به فلج شدن یا حتی مرگ شود، ولی با رعایت نکات ایمنی، در مصارف پزشکی از آن بهره می ‌گیرند.

 

 

 

BOTOX KARAJ

 

 

علت استفاده از بوتاکس در کرج چیست و عملکرد آن چگونه است؟

تزریقات بوتاکس کرج این روزها در کرج و همچنین در سر تا سر جهان به ‌شدت رایج شده است و البته تعداد زیادی از افراد مشهور نیز برای حفظ زیبایی و جوانی خود، از بوتاکس استفاده می‌کنند. علاوه بر اهداف زیبایی، از این ماده برای مواردی مانند جلوگیری از تعرق غیرعادی نیز استفاده می‌شود.

در تزریقاتی که به‌ منظور زیبایی انجام می‌شوند، فرستادن سیگنال‌های عصبی به ماهیچه‌های مشخصی مسدود می‌شود. در این صورت ماهیچه‌ها آرام‌ تر و بی ‌حرکت می ‌شوند و درنتیجه در هنگام بروز واکنش‌هایی که موجب تولید چین ‌و چروک پوست می‌شود، ماهیچه ‌ها بی‌ حرکت می ‌مانند و از ایجاد چین ‌و ‌چروک جلوگیری می‌شود.

 

BOTOX KARAJ

 

 

 

هزینه‌ی بوتاکس کرج چقدر است؟

هزینه‌ ی بوتاکس بسته به نوع ماده، مکان و شرایطی که آن را انجام می ‌دهید، متغیر است. در واقع بعضی از اقدامات جانبی که به بیمار پیشنهاد می‌شود، می‌توانند هزینه ‌ی عمل را افزایش بدهند. فراموش نکنید که این عمل مانند سایر فعالیت‌های پزشکی به تخصص و مهارت نیاز دارد و نباید با طمعِ ارزان بودن خدمات برخی کلینیک‌ها، سلامت خود را به خطر بیندازید. اگر قصد انجام این عمل زیبایی را دارید، حتما باید تحقیق کنید و جای مناسبی را انتخاب نمایید.

 

 

 

BOTOX KARAJ

 

 

 

 

تزریقات بوتاکس کرج  برای چه افرادی مجاز نیست :

 • افرادی که سن آن ها زیر ۱۸ سال است .
 • افرادی که در دوران حاملگی یا شیر دهی هستند .
 • افرادی که بیماری های قلبی عروقی حاد دارند .
 • افرادی که بیماری ام اس یا نارسایی کلیه دارند .
 • افرادی که عفونت های فعال دارند یا از نظر ایمنی بدنشان ضعیف است .
 • افرادی که بیماری اختلالات انعقادی دارند.
 • افرادی که به پروتئین گاو حساسیت دارند.
 • کسانی که بیماری عفونی و التهابی در صورت و اطراف آن دارند .
 • کسانی که از دارو های ضد انعقاد خون استفاده می کنند .
 • کسانی که در دو هفته اخیر واکسیناسیون انجام داده اند .
 • کسانی که سابقه حساسیت به این دارو را دارند.

 

 

BOTOX KARAJ

 

 

 

بوتاکس کرج چگونه اثر می کند :

ماهیچه ها برای حرکت از اعصاب دستور می گیرند و این فرمان توسط یک ماده شیمیایی به نام استیل کولین به ماهیچه ها می رسد . بوتاکس از ترشح استیل کولین و در نتیجه منقبض شدن ماهیچه جلوگیری می کند و باعث صاف شدن جای چین و چروک می شود .

 

صفحه اصلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *